سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

آغاز دومین کنگره ملی غدیر - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز دومین کنگره ملی غدیر

آغاز دومین کنگره ملی غدیر

آغاز دومین کنگره ملی غدیر

دومین کنگره ملی غدیر با رویکرد بزرگداشت علامه ­آیت الله سید مرتضی عسکری همزمان با بزرگداشت دهمین سالگرد ارتحال آن مرحوم­در دهه ­امامت و ولایت در مرکز همایش‌های بین المللی صدا و سیما آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما،­ این کنگره ­به عنوان یکی از برنامه‌های کلان بنیاد بین المللی غدیر و در جهت بسط و گسترش معارف غدیری و تجلیل از خادمین غدیر و ولایت برگزار شده است.

 
سخنرانی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی، علمی و مذهبی، ­رونمایی از سه عنوان کتاب و مقاله خوانی یکی از شاگردان علامه عسگری ­از ­جمله برنامه‌های این کنگره است.
 
خدمات علامه آیت الله مرتضی عسگری (ره) به دنیای اسلام و بویژه جهان تشیع، بسیار حائز اهمیت است. 
 
مرحوم علامه عسکری با نگاشتن کتاب هایی در موضوعات کلام، فقه و تفسیر و تاریخ و ... خردمندی، فرزانگی، هنرمندی و نبوغ خود را ظاهر کرد، در کنار آن مجاهدت‌های علمی و فرهنگی ­در ایران و عراق بود که علامه عسکری­، دانشکده‌ی اصول دین، شاهکار سترگ خویش را پدید آورد. ­
 
در سال‌های گذشته بنیاد بین امللی غدیر اولین کنگره‌ی ملی غدیر را با بزرگداشت علامه امینی صاحب اثر گران قدر الغدیر برگزار کرده بود و این بنیاد بنا دارد که در خلال سال‌های آتی در جهت الگو سازی و آشناسازی نسل جوان انقلابی و پژوهشگر با اسطوره‌ها و شخصیت‌های برجسته‌ی جهان تشیع، سلسله همایش‌ها و کنگره‌های علمی را برگزار و راه و سیره‌ی بزرگان علم و دیانت را در بسط و گسترش فرهنگ متعالی تشیع ناب علوی بصورت کاملا کارشناسی و ترویجی برای آیندگان روشن و مدون کند.