جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

آغاز احداث 111 پروژه بهداشتی در استان مرکزی - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز احداث 111 پروژه بهداشتی در استان مرکزی

آغاز احداث 111 پروژه بهداشتی در استان مرکزی

آغاز احداث 111 پروژه بهداشتی در استان مرکزی

 

کلنگ احداث111 پروژه بهداشتی دوشنبه یکم آذر ماه با حضور مسئولان اراک در مرکز مشاوره و آزمایشگاه پیش از ازدواج شهرستان اراک به زمین زده می‌شود

دکتر جواد نظری رییس مرکز بهداشت در استان ضمن اعلام این خبر گفت: با اجرایی شدن طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت با جذب بیش از 300 مراقب سلامت در رشته های تخصصی مورد نیاز ، تعمیر، تجهیز و بازسازی مراکز موجود خون تازه ای در پیکر نحیف بهداشت استان مرکزی به جریان افتاد. 

نظری تصریح کرد: این پروزه در قالب ساخت 31 خانه بهداشت ، 29 پایگاه سلامت، 25 مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی، 23 محل زیست پزشک، یک مرکز آموزش بهورزی و 3 ستاد شبکه و مرکز بهداشت شهرستان تعریف شده که با اعتباری بالغ بر 440 میلیارد ریال اجرایی می شود.

وی گفت: 50 درصد هزینه ساخت این پروژه از سوی وزارت بهداشت ، 35 درصد از سوی استانداری مرکزی و 15 درصد باقیمانده از سوی دانشگاه علوم پزشکی اراک  پرداخت می شود که 10 درصد هزینه از سوی وزارت بهداشت ابلاغ شده است.

وی گفت: مدیران شبکه و مراکز بهداشت نیز متعهد شده اند تا از ظرفیت بالقوه خیرین سلامت جهت تسریع و بهبود ساخت این مراکز استفاده نمایند.

معاون بهداشت دانشگاه با اشاره به اینکه این پروژه ها در 10 شهرستان استان اجرایی می شود گفت: 40 پروژه در اراک و  71 پروژه در سایر شهرستانها اجرایی می شود.

گفتنی است این برنامه ساعت 10 صبح  دوشنبه در اراک ، خیابان قائم مقام، میدان ساعت، جنب پارک آزادی، مرکز مشاوره و آزمایشگاه پیش از ازدواج برگزار می شود  و  به صورت ویدئو کنفرانس در سایر شهرستانها همزمان با اراک اجرایی خواهد شد.