جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

اصناف استان مرکزی پیشرو در امداد رسانی - نمایش محتوای خبر

 

 

اصناف استان مرکزی پیشرو در امداد رسانی

استاندار مرکزی: 80 تا 90 درصد کمک های استان به مناطق سیل زده توسط اصناف و تولید کنندگان تامین و ارسال شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛آقازاده در دومین همایش رؤسای اتحادیه های صنفی اراک که  با هدف  تنظیم بازار ماه مبارک رمضان و ارایه مشکلات واحدهای صنفی استان برگزار شد، گفت: بر اساس آمارهای وزارت کشور و ستاد بحران، استان مرکزی  رتبه نخست کمک به مناطق سیل زده را کسب کرده است.

وی با یادآوری انتخاب استان مرکزی به عنوان استان معین لرستان ادامه داد: چهار هزار و 500 واحد مسکونی در سیل اخیر در این استان دچار آسیب شده است که علاوه بر بازسازی این واحدها استان وظیفه دارد در بازسازی واحدهای تخریب شده استان لرستان نیز مشارکت داشته باشد.

استاندار مرکزی گفت: 110 هزار واحد تجاری و مسکونی استان لرستان در سیل اخیر دچار آسیب و یا تخریب شده است.

آقازاده اضافه کرد: اصناف کشور و استان مرکزی در تمامی صحنه های انقلاب اسلامی حضور پررنگ داشته اند و اکنون نیز با توجه به تحمیل جنگ اقتصادی دشمن علیه کشور نیاز است پشت سر مقام معظم رهبری و همراه و همگام با مردم و مسئولان در این صحنه نیز حضور فعال داشته باشیم.

وی تصریح کرد: ملت ایران اسلامی همانند گذشته با صبر و استقامت و اطاعت از فرمایشات مقام معظم رهبری در جنگ اقتصادی دشمن پیروز شده و این صحنه را نیز با موفقیت پشت سر می گذارد.

رئیس اتاق اصناف استان مرکزی نیز در این همایش گفت: 12 میلیارد ریال توسط اصناف این استان به مردم سیل زده کشور کمک شده است.
 زند  افزود: اصناف استان مرکزی آمادگی دارند در راستای تنظیم بازار سال جاری تمامی کالاهایی که توسط دولت ارایه می شود، بدون دریافت سود در اختیار مردم قرار دهند.

در حال حاضر ۵۸ هزار واحد صنفی در استان مرکزی مشغول به فعالیت هستند که این میزان دو درصد از صنوف کشور را شامل می شود.