آش ترخینه دوغ

 

آش ترخینه دوغ از غذا های سنتی در استان مرکزی است که در گویش محلی به آن ترخینه دو نیز می ‏گویند.

ماده اصلی تهیه این غذا ترخینه است.برای آماده کردن ترخینه بلغور یا همان گندم کوبیده شده را حدود شش ساعت در آب خیس می کنند،سپس آب آن را خالی کرده و چهار برابر وزن بلغور به آن دوغ اضافه می کنند. و روی اجاق می گذارند. هنگامی که آب آن بخار شد و ترخینه در حال خمیر شدن است  مقداری زردچوبه، فلفل، پونه و زعفران را اضافه  می کنند و بعد از آن که مواد به حالت خمیر کته مانندی در آمد شعله را خاموش کرده و میگذارند تا خنک شود.

سپس به اندازه یک نارنگی از مواد بر میدارند و در ظرفی می چینند تا خشک شود. این قرص‏‌ها نباید بیشتر از یک سال بماند چون طعم و بوی آن تغییر می‌‏کند.ترخینه به گونه‏‌های مختلفی درست می‏‌شود، می‌توان به جای ماست از آب انار استفاده کرد و به همان صورت خشک کرد. ترخینه‏‌های خشک را بهتر است در یک کیسه پارچه‏‌ای و در جای خشک و خنک نگه‏‌داری کرد  تا کپک نزند. می‌توان به ترخینه‌ی گندم مقداری گوجه اضافه نمود تا با آن خشک شود.

برای تهیه آش ترخینه چند قرص ترخینه را در مقداری آب خیس می کنند،حبوبات پخته شده مثل لوبیا چیتی،نخود ،عدس و سبزی آش خرد شده را به آن اضافه می کنند. پیاز و سیر سرخ شده را را نیز به همراه نمک، ادویه و زردچوبه داخل آش می ریزند و میگذارند خوب جا بیفتد. سپس آش را در ظرف مورد نظر ریخته و با پیاز داغ و نعنا تزیین میکنند.


کلمات کلیدی: آش ترخینه دوغ ،غذا های سنتی استان مرکزی، ترخینه، بلغو


Key word: soup, Trkhynh Dough, Markazi Province ot traditional food

Loading the player...
عوامل تولید:

 

تهیه شده در صدای شبکه آفتاب استان مرکزی

تاریخ تولید: 1393