جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

آسیبهای فضای مجازی - نمایش محتوای خبر

 

 

آسیبهای فضای مجازی

آسیبهای فضای مجازی

آسیبهای فضای مجازی

استفاده بی رویه از فضای مجازی آسیبهای جبران ناپذیری را به فرد و جامعه وارد میکند.

امروزه به دلیل گستردگی و فراگیری فضای مجازی و اینترنتی در دنیا و قرار گرفتن بسیاری از مباحث و مطالب در حوزه های مختلف مورد نیاز انسان ها در درون این شبکه جهانی، ضرورت استفاده از قابلیت ها و امکانات آن، برای همه افراد و سازمان ها ضروری و لازم بنظر می رسد.

به گونه ای که امروزه انجام بسیاری از فعالیت روزمره انسان، بدون کمک از قابلیت های این شبکه عملا با مشکل مواجه خواهد شد. فضایی که گفته می شود به اندازه هزار میلیارد کتاب در آن مطلب وجود دارد.

ارتباط از طریق فضای مجازی در سال های اخیر جایگاه قابل توجهی در بین نسل جوان جامعه ما پیدا کرده است . شبکه های اجتماعی در ابعاد مختلف بر زندگی افراد (فردی و اجتماعی) تأثیرگذارند.باوجود اهمیت تلفن همراه در زندگی روزمره ، تحقیقات نشان دهنده آن است که استفاده بیش ازحد از تلفن همراه می تواند استرس زا باشد. برخی از مردم به طرزی بی رویه ازآن استفاده می کنندواین امر زندگی شخصی آن ها را تحت تأثیر قرار می دهد.

با اطمینان کامل می توان گفت که خطر شبکه های اجتماعی و گروه های موجود در پیام رسان های موبایل پایه مانند تلگرام به مراتب بیشتر از سایت های غیر اخلاقی موجود دراینترنت است.

در نتیجه خانواده ها بعنوان یکی از ارکان اصلی جلوگیری از این آسیب ها باید با حساسیت بیشتری به این موضوع توجه داشته باشند