رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

اسراف در مصرف موادغذایی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

اسراف در مصرف موادغذایی

Loading the player...

دانلود

اعداد و ارقام مربوط به ميزان هدر دادن منابع در ايران به خوبي يکي از علل عدم توسعه واقعي و کيفي کشور را نشان مي‌دهد؛ عاملي که صرفا بر عهده دولتمردان يا سياست‌هاي نادرست آنان نيست، بلکه بيش از آن، زاييده نگرش مردم در زندگي فردي و اجتماعي است. رويکرد مردم به استفاده غيرمنطقي از منابع که به تدريج در خلال ساليان شکل گرفته است، به آساني هم از بين نخواهد رفت، اما بررسي و يادآوري آن همواره تلنگري است براي اينکه حرکتي در جهت اصلاح آن از سوي مردم صورت بگيرد. جداولي که در پي مي‌آيد مروري است اجمالي بر فرهنگ مصرفي مردم ايران زمين.

مواد غذايي

1- نان: مردم ما پرمصرف‌ترين مردم جهان در مصرف گندم و نان هستند و با سرانه 160 كيلوگرم بالاترين مصرف سرانه نان را در جهان دارا هستيم. لازم به توضيح است. ميزان توليد نان در ايران 25 ميليارد عدد است.

2- شير: براساس آخرين آمار در مورد سبد غذايي ايرانيان، مصرف لبنيات به ازاي هر نفر روزانه 139 گرم است كه فقط 28 گرم از اين ميزان را شير تشكيل ميدهد؛ در حاليكه مصرف مطلوب لبنيات هر فرد بايد روزانه 225 تا 240 گرم باشد.

3- نوشابه: ايرانيان سالانه بيش از 2 ميليارد و 900 ميليون تومان نوشابه استفاده مي‌كنند. بنابراين از نظر سرانه مصرف نوشابه گازدار در ايران، رتبه اول جهان را داريم.

4- نمك: ميزان استاندارد مصرف نمك بين 4 تا 5 گرم در روز است؛ در حالي كه ايرانيان بطور متوسط روزانه 8 تا 10 گرم نمك مصرف مي‌كنند.

5- ميوه و سبزيجات: ايران در توليد 15 محصول اصلي باغي دنيا مقام اول تا دهم را دارد و بيش از 4 درصد از ميوه و مركبات جهان را توليد مي‌كند. اما مصرف سبزي و ميوه در كشورمان كمتر از ميزان استاندارد جهاني است. روزانه هر فرد بايد حداقل 400 گرم ميوه و سبزي مصرف كند. سرانه مصرف در ايران 100 گرم است.

Lavish  food