جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

استمرار تولید واحد های صنعتی کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

استمرار تولید واحد های صنعتی کشور

معاون وزیر کشور در ساوه: جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی و تلاش برای احیای واحدهایی که به دلایل مختلف با ظرفیت کمتر فعالیت می‌کنند، اولویت دولت در سال رونق تولید است

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک ؛ دین پرست در جریان بازدید از 2 واحد تولیدی و صنعتی در ساوه گفت: حفظ اشتغال و تلاش برای حفظ توان تولیدی صنایع و اتخاذ راهکارهای مناسب برای توسعه صنایع و ایجاد اشتغال از دیگر اولویت‌های دولت در سال رونق تولید است.

وی افزود: بر این اساس دولت تمام برنامه ریزی ها و سیاستگذاری‌های خود را برای رونق تولید به کار بسته است و استانداران نیز  به اجرای برنامه‌های دولت در این حوزه مکلف هستند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور  گفت: در جلسات دولت تمامی وزارتخانه‌های متبوع به استفاده از تمامی ظرفیت‌ها برای رفع  مشکلات به منظور تقویت رونق تولید مکلف شدند.

دین پرست افزود: در استان مرکزی نیز با تلاش مجموعه استان و در رأس استاندار مرکزی، مشکلات بسیاری از واحدهای تولیدی برطرف شده است و واحدهای نیمه تعطیل و غیرفعال احیا شدند.

وی گفت : ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با اختیارات کامل برای رفع  مشکلات صنایع جلسات مستمری برگزار می‌کند که نتایج خوبی در برداشته است ، مشکلاتی در حوزه امور مالیاتی، تأمین اجتماعی، کمبود نقدینگی و بدهی‌هایی به ادارات آب، برق و گاز در این جلسات، مطرح و راهکارهای لازم برای برون رفت از آن اتخاذ شده است و در امور صنایع تسهیل صورت گرفته است.