جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

استفاده از ظرفیت علمی دانشگاه‌ها در پیشگیری از اعتیاد - نمایش محتوای خبر

 

 

استفاده از ظرفیت علمی دانشگاه‌ها در پیشگیری از اعتیاد

استفاده از ظرفیت علمی دانشگاه‌ها در پیشگیری از اعتیاد

استفاده از ظرفیت علمی دانشگاه‌ها در پیشگیری از اعتیاد

کریمی بر استفاده از ظرفیت علمی و تحقیقاتی دانشگاههای در امر پیشگیری از اعتیاد تاکید کرد.

 دکتر علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی وی در دیدار با دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی، اظهار کرد: متاسفانه ریشه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی مثل طلاق، بزه‌های اجتماعی و ... در اعتیاد به مواد مخدر است.

کریمی با بیان اینکه این موضوع نشان می‌دهد که اعتیاد نه تنها یک آسیب اجتماعی است، بلکه علت و ریشه آسیب‌های اجتماعی دیگر نیز به شمار می‌رود که این امر اهمیت، کار و تلاش در این حوزه را دوچندان می‌کند، افزود: مهمترین کار در خصوص اعتیاد، فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی بمنظور پیشگیری است و در شرایط کنونی کشور نیز لزوم سرمایه‌گذاری بیشتر در زمینه پیشگیری از اعتیاد کاملا مشهود است.

وی تصریح کرد: در حوزه پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر باید از ظرفیت‌های علمی موجود در دانشگاه‌های استان و مطالعات و تحقیقات علمی استفاده شود تا با شناخت دقیق و علمی علل و عوامل اعتیاد و آثار سوء آن به موضوع پیشگیری و مقابله و درمان اعتیاد پرداخته شود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: با توجه به گستردگی این آسیب اجتماعی و تعداد زیاد افراد مبتلا به آن، دغدغه و نگرانی دیگری که در سال‌های اخیر بوجود آمده احتمال منفعت‌طلبی برخی افراد و سوء استفاده‌های مالی و منفعت‌طلبانه در رابطه با موضوع اعتیاد و درمان معتادین است که برای رفع این نگرانی باید نظارت جدی‌تر و بیشتری از سوی نهادهای مسئول بر کلینیک‌ها، مراکز و کمپ‌های ترک اعتیاد و فروشندگان داروهای ترک اعتیاد انجام گیرد.

وی گفت: در حال حاضر اعتیاد و قاچاق مواد مخدر مهمترین موضوع در بحث آسیب‌های اجتماعی است که گریبانگیر کشور شده است و قطعاً دشمنان ایران با برنامه‌ریزی این بلای خانمانسوز را توسعه می‌دهند و برای گسترش آن بویژه بین جوانان، روی آن سرمایه‌گذاری می‌کنند.

دکتر کریمی در پایان گفت: دبیرخانه ستاد مبارزه با مواد مخدر اگر چه از نظر اداری دبیرخانه است، ولی با توجه به وظایف قانونی مهم و گسترده‌ای که بر عهده دارد و اعتباراتی که بین دستگاه‌ها توزیع می‌کند از اهمیت زیادی برخوردار است و با تقویت و حمایت بیشتر از این دبیرخانه می‌توان موفقیت بیشتری در حوزه مبارزه با مواد مخدر و درمان معتادین و ترک اعتیاد آنها داشت.