جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

استان مرکزی عهده‌دار آبرسانی به ۳۵ روستای محروم سیستان و بلوچستان شد - نمایش محتوای خبر

 

 

استان مرکزی عهده‌دار آبرسانی به ۳۵ روستای محروم سیستان و بلوچستان شد

استان مرکزی عهده‌دار آبرسانی به ۳۵ روستای محروم سیستان و بلوچستان شد

استان مرکزی عهده‌دار آبرسانی به ۳۵ روستای محروم سیستان و بلوچستان شد

 

استان مرکزی عهده‌دار آبرسانی به ۳۵ روستای محروم سیستان و بلوچستان شد

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان مرکزی گفت: آب رسانی به ۳۵ روستای سیستان و بلوچستان در طرح «نذر طفل رباب» اجرا می‌شود.

حجت الاسلام رضا تاج آبادی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح آب رسانی به مناطق محروم سیستان و بلوچستان اظهار داشت: پس از سیلی که به سیستان و بلوچستان خسارت  و آسیب فراوان وارد کرد و جبهه فرهنگی استان به دستور مقام معظم رهبری که نیروهای مردمی را فراخوان داده بودند طی دو مرحله قرارگاه خود را در این مناطق مستقر کرد.

وی افزود: مرحله نخست فعالیت در شهرستان دلگان که خدمات کمتری ارائه شده بود آغاز شد و توسط فرمانداری به شهر جلگه که دارای 16 روستا حرکت کردیم  و جبهه فرهنگی استان در این منطقه 17 کیلومتر سیل بند احداث کرد.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: قرارگاه مردمی شهید قاسم سلیمانی در چابهار  طی مرحله دوم ایجاد شد که این منطقه 72 روستا دارای محرومیت بالا وجود دارد که متاسفانه تعداد زیادی از آنها دارای شناسنامه نیستند و عدم وجود شناسنامه مشکلاتی اعم از عدم شمارش در آمارها ، عدم برنامه ریزی و عدم اختصاص بودجه به همراه دارد.

تاج آبادی تصریح کرد: ابتدا قرارگاه مردمی شهید قاسم سلیمانی درحال پیگیری برای دریافت شناسنامه مردم 72 روستای محروم سیستان و بلوچستان است و تحقق این مهم مشکلاتی به همراه دارد اما درحال انجام هستیم و اولویت بعدی قرارگاه آب رسانی به مناطق فاقد آب است.

وی بیان کرد: متاسفانه در استان سیستان و بلوچستان یک هزار و 300 روستا از نعمت  آب آشامیدنی محروم هستند و از برکه هایی به نام "هوتک" آب آشامیدنی خود را تهیه می کنند که علاوه بر اینکه این آب بهداشتی نیست تعدادی از کودکان در این برکه ها غرق شده اند و قطعا این امر خطرات زیادی برای افراد این مناطق به همراه دارد.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان مرکزی ادامه داد: پروژه بزرگی برای آب رسانی به 75 روستا طراحی شد که از این تعداد استان مرکزی 35 روستا را در قالب طرح " نذر طفل رباب" برعهده گرفته و مشکل عدم وجود آب به این 35 روستا با فعالیت جهادی و مردمی با مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون تومان برطرف می شود درحالی که اگر دولت این طرح را با بخش خصوصی انجام دهند بیش از 20 میلیارد تومان هزینه دارد.

تاج آبادی خاطرنشان کرد: تا به امروز برای آب رسانی به این 35 روستا کمک های با مبالغ بالایی کرده اند و همچنین 60 مسجد استان برای اجرایی این طرح اعلام آمادگی کرده و قطعا این کمک های بی دریغ ادامه دارد و این کمک ها می تواند باعث خودباوری، خوداتکایی و ایجاد انقلابی در عدالت اجتماعی شود و مقام معظم رهبری می فرمایند، با شما زنان و مردان مومن در این زمینه پیشرفت می کنیم.

وی افزود: عدالت خواهی با مطالبه گری اجتماعی و فرهنگی از شعار خارج و عملیاتی می شود و اگر اراده مردم را به صورت زیرساخت و نه به صورت منابع مالی مشاهده کنیم در این صورت که دولت جانماندن از مردم را جزء وظایف خود می داند.

جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: زمانی که مردم در عرصه های مختلف حاضر می شوند اگر مسئولی نیز غافل بوده با جریان مردم همراه می شود و اگر آن مسئول توانایی کافی نداشته کنار می رود و این مهم امر به معروف که بوی فعالیتهای حزبی و تعصب به همراه ندارد و قطعا اگر فرهنگ ایثار، کار و تلاش در جامعه زنده شود جامعه حیات می گیرد و در این صورت جامعه اسلامی تحقق پیدا می کند.