جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

استان مرکزی در تاسوعای حسینی غرق در عزا است - نمایش محتوای خبر

 

 

استان مرکزی در تاسوعای حسینی غرق در عزا است

استان مرکزی در تاسوعای حسینی غرق در عزا است

استان مرکزی در تاسوعای حسینی غرق در عزا است

 استان مرکزی روز شنبه همزمان با تاسوعای حسینی غرق در عزا و ماتم است.

 

مردم عاشق و شیفته اهل بیت و امام حسین (ع) در نقاط مختلف شهری و روستایی استان مرکزی با تن پوش سیاه و برگزاری آیین های مختلف در روز تاسوعای حسینی بر سر و سینه زدند و اشک ماتم ریختند.
هیات ها و دسته های عزاداری مردم استان مرکزی و کلانشهر اراک از صبح روز نهم محرم در نقاط مختلف به عزاداری شهادت سرور و سالار شهیدان به ویژه حضرت عباس (ع) پرداختند و تکایا، مساجد و بقاع متبرکه نیز مملو از عزاداران حسینی است.
اقشار مختلف مردم از زن و مرد، پیر و جوان در این روز با آیین ها و شیوه های مختلف ارادت خود را به سرور و سالار شهیدان و 72 تن از یاران با وفای ایشان نشان دادند.
همچنین عزاداران حسینی در استان مرکزی در شب تاسوعا نیز در محافل مختلف عزاداری حضور یافتند و یاد شهدای دشت کربلا به ویژه قمربنی هاشم (ع) را گرامی داشتند.
روحانیان و واعظان نیز با سخنرانی در جمع عزاداران حسینی ضمن بیان وقایع کربلا، مردم را با فلسفه قیام خونین امام حسین (ع) و نقش حضرت عباس (ع) در این قیام آشنا می کنند.
بر اساس گزارش های ارسالی، دیگر شهرها و روستاهای استان مرکزی نیز در روز تاسوعای حسینی داغدار ماتم شهادت قمر بنی هاشم (ع) است و مردم این مناطق در تکایا و مساجد با پخش نذری و عزاداری در قالب دسته های غم مشغول عزاداری هستند.
80 بقعه شاخص استان مرکزی نیز در روز تاسوعای حسینی پذیرای عاشقان اب عبدالله الحسین (ع) بود.
2 هزار مداح ساماندهی شده از سوی کانون مداحان استان مرکزی در حدود 500 هیات عزاداری فعالیت می کنند.