رونق تولید ملی | شنبه، ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

استان مرکزی در اربعین حسینی غرق عزا و ماتم شد - نمایش محتوای محرم

 

 

استان مرکزی در اربعین حسینی غرق عزا و ماتم شد

استان مرکزی در اربعین حسینی غرق عزا و ماتم شد

استان مرکزی در اربعین حسینی غرق عزا و ماتم شد

 نقاط مختلف استان مرکزی در اربعین حسینی غرق در عزا و ماتم است و مردم دوستدار اهل بیت در این خطه روز سه شنبه با برگزاری آیین های سوگ عشق و ارادت قلبی خود را به خاندان عصمت و طهارت ابراز کردند.

 

مناطق شهری و روستایی استان مرکزی همزمان با اربعین حسینی سیاهپوش شده و ویژه برنامه های عزاداری سرور و سالار شهیدان با حضور مردم در قالب دسته های سینه زنی و زنجیر زنی و پخش نذورات تدارک شده است.

حضور مردم در امامزادگان و انجام طرح « جاماندگان اربعین» از برنامه های اربعین حسینی در استان مرکزی است و دوستداران خاندان عصمت و طهارت با شرکت در آیین پیاده روی به سوی اماکن مذهبی و دینی ارادت قلبی خود را به سرو و سالار شهیدان امام حسین (ع) نشان می دهند.

دسته ها و هیات‌های عزاداری نیز در سوگ سید و سالار شهیدان و مصائب عمه سادات حضرت زینب(س) کبری در این استان به معابر و خیابان ها آمده اند و در مصائب خاندان حسین (ع) عزاداری کردند.

دبیرستاد اربعین حسین استان مرکزی در حاشیه این آیین به خبرنگار ایرنا گفت: آیین جاماندگان اربعین در در امامزاده های اراک تدارک شده دوستداران اباعبدالله الحسین (ع) با شرکت در این برنامه معنوی عشق و ارادت خود را به اهل بیت عصمت و طهارت بیان می کنند.

«محسن امیدی» افزود: چند هزار وعده غذا برای این آیین توسط خیران و ستاد اربعین تدارک شده تا در بین عزاداران توزیع شود.

وی اظهار داشت: اربعین، زمان برادری و پیمان وفاداری شیعیان است و فرصتی بی‌نظیر برای تقویت همدلی و بصیرت و وحدت در جامعه است.

آیین پیاده روی اربعین از جمله مناسکی است که در مسیر نجف تا کربلا به طول 80 کیلومتربه مدت سه روز انجام می شود و تلاش شده تا این آیین معنوی به طور مشترک با کشور عراق، به عنوان میراث معنوی در فهرست آثار معنوی یونسکو ثبت شود.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


آداب و رسوم محرم

مقدمات سفر اربعین

مقدمات سفر اربعین

مدت ویدئو: 01:32

علم گردانی روستای تاریخی هزاوه

علم گردانی روستای تاریخی هزاوه

  مردم روستای هزاوه از دیرباز همچون گذشتگان خود از آغاز ماه محرم با برگزاری مراسم علم گردانی در دهه اول ماه محرم نسبت به سالار شهیدان ابراز ارادت وعزاداری می...