جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

استان مرکزی در اجرای طرح مسکن مهر از استان‌های موفق بود - نمایش محتوای خبر

 

 

استان مرکزی در اجرای طرح مسکن مهر از استان‌های موفق بود

استان مرکزی در اجرای طرح مسکن مهر از استان‌های موفق بود

استان مرکزی در اجرای طرح مسکن مهر از استان‌های موفق بود

مدیرکل دفترفنی استانداری مرکزی گفت: استان مرکزی در اجرای طرح مسکن مهر بین رتبه‌های اول تا سوم کشور بوده است.

حمیدرضا نوازنی با اشاره به وضعیت مسکن مهر استان اظهار داشت: استان مرکزی در اجرای طرح مسکن مهر از استان‌های موفق بوده است چراکه پروژه‌هایی که تعریف کردیم داخل شهر بودند و بیرون شهر پروژه‌ای تعریف نکردیم و تا حد ممکن سعی کردیم در قالب شرکت‌ها بسازیم و به تعاونی‌ها کمتر پروژه دادیم.

وی افزود: 23 هزار واحد مسکن مهر تاکنون در استان مرکزی تحویل شده است و نظارت نظام مهندسی روی اجرای طرح مسکن مهر نسبتا خوب بوده و از استان‌های خوبی بودیم که پروژه‌های مسکن مهر آن کمترین عارضه را داشته درحالی که در بسیاری از استان‌ها پروژه‌های مسکن مهر سال‌ها بلاتکلیف مانده است و تعداد زیادی از واحدها نیمه‌کاره هستند.

مدیرکل دفتر فنی ستانداری مرکزی تصریح کرد: البته هزار واحد از مسکن مهر استان مرکزی هنوز به بهره‌برداری نرسیده و از پروژه‌های مشکل‌دار هستند که عواملی از جمله ضعیف عمل کردن تعاونی یا پیمانکار بوده یا اینکه پیمانکار پول را گرفته و صرف موارد دیگر کرده است.

نوازنی بیان کرد: یک پروژه 70 واحدی در مهاجران، 60 واحدی در خمین و یک پروژه 90 واحدی در محلات از جمله واحدهای بلاتکلیف در استان مرکزی هستند و آنهایی را که قراردادشان با شرکت است باید توسط راه و شهرسازی تعیین تکلیف شوند.

وی ادامه داد: متاسفانه یک مقدار تشکیل شورای مسکن استان ضعیف است و الان حدود 2 سال است که شورای مسکن تشکیل نشده است درصورتی که این شورا یک ظرفیت قانونی خوبی است که می‌تواند راهکار خوبی باشد تا مشکلات مسکن در این شورا مطرح و حل شود.

مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی عنوان کرد: طرح مسکن مهر طرح بسیار خوبی بود که اگر ضعفی مشاهده شد در اجرا بوده است نه در طرح چراکه این طرح نتیجه تلاش یک عده کارشناس در راستای خانه‌دار کردن مردم بود و زوج‌های بسیاری از این طریق خانه‌دار شدند.

نوازنی افزود: اشکال اصلی این است که اداره راه و شهرسازی خیلی پیگیر کار مسکن مهر نیست، مردم نیز دیگر اعتراض نمی‌کنند و دولت نیز دنبال مسکن مهر نیست، بنابراین لازم است که اداره راه و شهرسازی باید این پروژه‌ها را مدیریت کرده و از ظرفیت شورای مسکن در این راستا استفاده کند و با عدم همکاری دستگاه‌ها برخورد کند