سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

استان مرکزی درارزیابی مصوبات اقتصاد مقاومتی رتبه دوم کشور را کسب کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

استان مرکزی درارزیابی مصوبات اقتصاد مقاومتی رتبه دوم کشور را کسب کرد

استان مرکزی درارزیابی مصوبات اقتصاد مقاومتی رتبه دوم کشور را کسب کرد

استان مرکزی درارزیابی مصوبات اقتصاد مقاومتی رتبه دوم کشور را کسب کرد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی گفت: این استان در ارزیابی عملکرد مصوبات نشست های اقتصاد مقاومتی در بین دیگر استانداری های کشور رتبه نخست را کسب کرد

ظفر افشون درحاشیه بازدید از تعدادی از بانک‌های استان مرکزی افزود: این استان از تعداد نشست ها، مصوبات وپیگیری مستمر طرح های اقتصادی مصوب در کارگروه های اقتصاد مقاومتی بر اساس ارزیابی وزارت کشور از عملکرد استانداری‌ها، رتبه دوم را به خود اختصاص داد.

وی ادامه داد: اعطای تسهیلات 300میلیارد تومانی مصوب در جریان سفر کاروان تدبیر و امید به استان مرکزی به منظور انتقال واحد آندسازی آلومینیوم، توسط یکی از بانک های عامل استان فراهم شده است.

معاون هماهنگی ‌امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی بیان کرد: ارز مورد نیاز برای انتقال واحد آند سازی، از سوی صندوق توسعه ملی و اعتبار ریالی نیز با مشارکت یکی از بانک های عامل منتخب انجام می گیرد.
افشون بیان کرد: پنج متقاضی تسهیلات سرمایه ثابت در بخش جهاد کشاورزی استان مرکزی نیز حدود 23میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده‌اند.

وی ادامه داد: حمایت از صنایع کوچک و متوسط به عنوان یکی از سیاست های اولویت دار دولت یازدهم است که از ابتدای امسال تا کنون سه هزار و 600 میلیارد ریال تسهیلات به فعالان واحدهای تولیدی و صنعتی در استان مرکزی پرداخت شده است.

معاون هماهنگی ‌امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی تصریح کرد: براساس گزارش آماری، تا کنون 283 متقاضی تسهیلات رونق تولید، اعتباری معادل یک هزار و 671 میلیارد ریال دریافت کرده اند.

استان مرکزی به عنوان چهارمین قطب صنعت کشور بیش از دو هزار و 900 واحد صنعتی کوچک و بزرگ دارد