سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

آزمایشگاه مرکزی ساوه با هدف تحول سلامت جامعه افتتاح شد - نمایش محتوای خبر

 

 

آزمایشگاه مرکزی ساوه با هدف تحول سلامت جامعه افتتاح شد

آزمایشگاه مرکزی ساوه با هدف تحول سلامت جامعه افتتاح شد

آزمایشگاه مرکزی ساوه با هدف تحول سلامت جامعه افتتاح شد

سرپرست دانشکده علوم پزشکی ساوه گفت: آزمایشگاه مرکزی ساوه در یک مکان مستقل و به دور از فضای بیمارستانی برای ارائه خدمات مناسبت‌تر و رفاه مردم با امکانات و تجهیزات بهتر در راستای تحقق طرح تحول سلامت افتتاح شد.

جلیل کوهپایه‌زاده پیش از  در مراسم افتتاح آزمایشگاه مرکزی این شهرستان با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت اظهار داشت: خوشبختانه با اجرای طرح تحول  سلامت شاهد افزایش رضایتمندی مردم از خدمات درمانی هستیم که لازمه ارتقا سطح سلامت و بهداشت جامعه در گرو تلاش همگانی و احساس مسئولیت مردم، مسئولان و دست‌اندرکاران است.

وی افزود: مراکز بهداشتی و درمانی و همه دستگاه‌های مرتبط با مجموعه درمانی با عمل به وظایف و ماموریت‌های خود باید تلاش کنند تا بهترین شرایط را برای سلامت جامعه مهیا کنند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه گفت: این دانشکده سعی دارد با تعامل و تبادل افکار با تلاشی مضاعف در مسیر توسعه کمی و کیفی خدمات سلامت و اجرای کامل بسته‌های خدمت طرح تحول نظام سلامت گام بردارد و توانسته در راستای سیاست‌های کلی سلامت به دستاوردهای مهمی دست یابد.

کوهپایه‌زاده با اشاره به افتتاح آزمایشگاه مرکزی این شهرستان گفت: این آزمایشگاه در یک مکان مستقل و به دور از فضای بیمارستانی برای ارائه خدمات مناسبت‌تر و رفاه مردم با امکانات و تجهیزات بهتر افتتاح شد که فاز نخست این مرکز به آزمایشگاه و فاز دوم آن بیمارستان دنداپزشکی و به منظور ارائه خدمات سطح سه و همچنین به قسمت اداره حوزه آموزش بهداشت اختصاص یافت که به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: در این آزمایشگاه مجموعه آزمایش‌های بهداشتی، درمانی و تشخیصی با تعرفه دولتی انجام و آزمایش‌های هپاتیت، سل، اچ آی وی و همه موارد مشکوک و آزمایش روتین بارداری که تحت مراقبت سیستم دولتی هستند رایگان انجام می‌شود.

رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه خاطرنشان کرد: دانشکده پرستاری ساوه در سال 78 با یک رشته پرستاری فعالیت خود را آغاز کرد و در این 3 سال که از تاسیس و مستقل شدن دانشکده علوم پزشکی می‌گذرد به 10 رشته ارتقا یافته و هم اکنون بیش از 600 دانشجو در رشته‌های کاردانی‌ و کارشناسی در تکنیسین فوریت‌های پزشکی، مدارک پزشکی، رشته سلامت دهان، بهداشت حرفه‌ای، پرستاری، اتاق عمل، هوش‌بری، بهداشت عمومی، بهداشت محیط و مامایی مشغول به تحصیل هستند.

کوهپایه‌زاده با اشاره به دیگر برنامه‌های این دانشکده در سال 95 گفت: اخذ رشته فناوری اطلاعات سلامت در مقطع کارشناسی، ارتقا رشته بهداشت حرفه‌ای از مقطع کاردانی به کارشناسی با توجه به قطب صنعتی و ضرورت نیاز این رشته در ساوه و جذب دانشجو در مقاطع تخصصی از دیگر برنامه‌های در دست اقدام این دانشکده بوده و دانشکده مصمم است تا در مسیر حرکت به سوی‌ احراز مولفه‌های دانشگاه‌های نسل سوم حرکت کند.

وی افزود: به منظور ارتقا سطح نظارت و تسهیل امور مراجعان، اعتبار بخشی امور درمان دانشکده، حذف رفت‌و آمدهای مکرر،کاهش تخلفات در صدور پروانه‌های ثبت اطلاعات موسسات پزشکی کشور و یکپارچه‌سازی اطلاعات این موسسات اقدام به راه‌اندازی سامانه الکترونیکی صدور پروانه کرد که این دانشکده موفق به کسب رتبه نخست در بین دانشگاه‌های پیشتاز در ورود اطلاعات در بانک نرم‌افزار صدور پروانه‌های کشور شد.