سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

ازدواج عامل اساسی تحکیم بنیان خانواده است - نمایش محتوای خبر

 

 

ازدواج عامل اساسی تحکیم بنیان خانواده است

ازدواج عامل اساسی تحکیم بنیان خانواده است

ازدواج عامل اساسی تحکیم بنیان خانواده است

استاد حوزه و دانشگاه گفت: ازدواج عامل اساسی تحکیم بنیان خانواده است و این پیوند آسمانی زمینه ساز کاهش بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی محسوب می شود.

حجت الاسلام داریوش عشقی روز چهارشنبه در همایش ازدواج آسان و پایدار در شهرستان شازند در سخنانی افزود: ازدواج در آیین اسلام راهی به سوی استحکام بنیان خانواده و چارچوبی برای دست یابی به فرجامی نیک است.

وی با اشاره به مخاطرات دوستی‌های پیش از ازدواج گفت: دوستی های پیش از ازدواج آفت‌های زیادی دارد که یکی از این آفت ها کاهش عشق و علاقه و بروز محبت در بین آنان است.
مشاور مسائل خانواده و امور مذهبی گفت: شواهد عینی نشان می‌دهد که زن و مردی که پیش از ازدواج با یکدیگر ارتباط و پیوند عاطفی داشته اند، با ناهنجاری هایی مواجه می شوند و آرامش فراگیر در زندگی مشترک آنان حکمفرما نیست.

حجت الاسلام عشقی با اشاره به رعایت حقوق همسران مبتنی بر کرامت انسانی افزود: اگر در زندگی زناشوئی تمام نیازهای مادی فراهم شود و در مقابل، کرامت انسانی نادیده گرفته شود، هیچ گاه احساس خوشبختی، آرامش و امنیت حقیقی به دست نخواهد آمد.

کارشناس مسائل تربیتی خانواده با بیان اینکه بسیاری از مشکلات زندگی‌های کنونی و زنان و مردان متاهل ناشی از ازدواج غلط است، گفت: زندگی موفق در پناه ازدواجی موفق، و ازدواج موفق در گرو عمل به دستورات روشن گرانه دین مبین اسلام است.

وی نقش خانواده در ازدواج آسان جوانان را بسیارتأثیرگذار دانست وافزود: خانواده ها می توانند با روشنگری و هدایت فرزندان زمینه ساز پیوندهای مبارک آسمانی باشند.

حجت الاسلام عشقی افزود: ازدواج آسان به معنای انتخاب آسان نیست بلکه باید در انتخاب دقت نظری بیشتری به خرج داد.

حجت الاسلام عشقی با بیان اینکه حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) بهترین الگوهای زندگی هستند افزود: جوانان با الگو پذیری از سیره ائمه اطهار (ع) می توانند طعم خوشبختی را احساس کنند و ازدواج آسان و بادوام با تکیه به روش زندگانی بزرگان دین، در جامعه قابل ترویج است.
در پایان این مراسم از تعدادی از زوج های جوان شرکت کننده در این همایش تجلیل شد.