جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

ازدواج آگاهانه مولفه اصلی کاهش ناهنجاری های اجتماعی است - نمایش محتوای خبر

 

 

ازدواج آگاهانه مولفه اصلی کاهش ناهنجاری های اجتماعی است

ازدواج آگاهانه مولفه اصلی کاهش ناهنجاری های اجتماعی است

ازدواج آگاهانه مولفه اصلی کاهش ناهنجاری های اجتماعی است

امام جمعه زرندیه گفت: ازدواج آگاهانه مولفه اصلی کاهش ناهنجاری اجتماعی و سنگ بنای تحکیم نظام خانواده است

حجت الاسلام و المسلمین حسین ابراهیمی در جلسه کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی شهرستان زرندیه افزود: ازدواج از سنت های سفارش شده دین مبین اسلام است که تاثیر بسزایی در کاهش بسیاری از ناهنجاری های جامعه دارد.

وی بیان کرد: افزایش آمار طلاق زیبنده جامعه اسلامی نیست و خانواده ها با تربیت اسلامی و آگاه سازی جوانان باید زمینه ازدواج های پایدار را فراهم کنند.

امام جمعه زرندیه تصریح کرد: عوامل طلاق باید در جامعه موشکافی شود که در این حوزه نباید از پیامدهای سوء انحطاط اخلاقی غافل شد.

حجت الاسلام ابراهیمی افزود: پایبندی به اصول اخلاقی، ارزشی و توجه به آموزه های دینی باید در زندگی مشترک برجسته شود.

امام جمعه پرندک نیز در سخنانی گفت: زندگی ماشینی و تنگناهای معیشتی سبب کمرنگ شدن بسیاری از سنت های ارزشمند در نهاد خانواده شده است.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمدی تصریح کرد: در کنار توجه به نیازهای مادی و معنوی باید به نهاد ارزشمند خانواده نیز نظر داشت و با ایجاد فضاهای گرم و محبت آمیز زمینه تحکیم هرچه بیشتر نخستین نظام اجتماعی را فراهم کرد.

امام جمعه پرندک تصریح کرد: اگر مولفه های اخلاقی و اجتماعی در جامعه ترویج شود، بسیاری از ناهنجاری ها از نظام اجتماعی رخت برخواهد بست.

فرماندار زرندیه نیز گفت: آموزش فراگیر یکی از راهکارهای جلوگیری از آسیب های اجتماعی و فرهنگی در جامعه است.

محمد کردی بیان کرد: آسیب شناسی فرهنگی و اجتماعی نیز باید در دستور کار قرار گیرد تا با برجسته کردن نقاط قوت و رفع کاستی ها زمینه اصلاح اجتماعی فراهم شود.

فرماندار زرندیه گفت: بهره گیری از ظرفیت های مشارکت مردمی به ویژه سازمان های مردم نهاد در تثبیت الگوهای اجتماعی و فرهنگی موثر است.

شهرستان زرندیه به مرکزیت شهر مامونیه با جمعیت 57هزار نفراز شهرستان های دوازده گانه استان مرکزی است