رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۸

آزادی 40 زندانی جرایم غیرعمد استان مرکزی در ماه رمضان - نمایش محتوای خبر

 

 

آزادی 40 زندانی جرایم غیرعمد استان مرکزی در ماه رمضان

آزادی 40 زندانی جرایم غیرعمد استان مرکزی در ماه رمضان

آزادی 40 زندانی جرایم غیرعمد استان مرکزی در ماه رمضان

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان مرکزی با اشاره به اینکه مبلغ 2 میلیارد و 300 میلیون تومان در جشن گلریزان امسال برای آزادی زندانیان غیر عمد جمع‌آوری شده است، گفت: تاکنون یک زن و 39 مرد زندانی جرائم غیر عمد در ماه مبارک رمضان آزاد شده‌اند.

محمدحسن حسین‌بیگی با اشاره به اینکه هر ساله در ماه مبارک رمضان در قالب جشن گلریزان مبلغی برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد جمع آوری می شود، گفت: تا کنون 40 نفر از محل مبلغ جمع آوری شده جشن سال جاری آزاد شده‌اند و براساس پیش بینی ما این تعداد به 55 نفر در استان خواهید رسید.

وی با بیان اینکه از 40 نفر زندانی آزاد شده یک نفر زن و مابقی مرد هستند، خاطرنشان کرد: آزادی زندانیان غیر عمد فقط منوط به تخصیص اعتبار نیست بلکه باید پرونده این افراد برای آزادی مورد بررسی‌های قضایی قرار گیرد. در واقع آزادی فرد بسته به پرونده قضایی آنهاست که باید روی پرونده فرد کار کارشناسی صورت گیرد.

مدیر ستاد دیه استان تصریح کرد: علاوه بر جشن گلریزان، کمک‌های مالی افراد خیر برای آزاد زندانیان تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد. رقمی که در جشن گلریزان برای آزادی این نوع زندانیان در استان جمع آوری شده است نزدیک به 2 میلیارد و 300 میلیون تومان است که نسبت به سال گذشته شاهد رشد 70 درصدی در جمع مبلغ دریافتی هستیم.

بیگی با اشاره به اینکه کمک‌های پرداختی برای آزادی زندانیان در قالب تسهیلات بانکی هم صورت می گیرد، گفت: در این نوع پرداخت بانک اعلام آمادگی می‌کند که در قالب تسهیلات وام قرض الحسنه مبلغ را به زندانی پرداخت کند. از مبلغ دو میلیارد و سیصد میلیون کمک‌های پرداختی یک میلیارد و 850 میلیون تومان، پرداختی و 450 میلیون تومان تسهیلات بوده است.

مدیر ستاد دیه استان در پایان بیان کرد: سال گذشته مبلغ یک میلیارد و 300 میلیون تومان در ماه مبارک رمضان جمع‌آوری و منجر به آزادی حدود 60 نفر از زندانیان غیر عمد شد.