جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

اراک ؛ میزبان چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قران و عترت کشور - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

اراک ؛ میزبان چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قران و عترت کشور

 مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قران و عترت کشور از فردا در اراک آغاز می شود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛  حجت الاسلام دلاوری افزود: این مسابقات با حضور 447 فعال قرانی و در 2 بخش خواهران و برادران برگزار می شود.

وی گفت: بخش مسابقات مردان با حضور 137فعال قرانی و 76 داور در چهار رشته همخوانی ، همسرایی ، اذان و دعا خوانی ، رشته های معارفی ، حفظ 10، 20، کل و قرائت برگزار می شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: رقابت های قرانی خواهران نیز در 2 بخش دعا خوانی ، رشته های معارفی و حفظ 10، 20 و و حفظ کل ، قرائت ، ترتیل و با حضور 310 فعال قرانی و 55 داور برگزار می شود.

دلاوری با اشاره به  برگزاری این دوره از مسابقات دهم تا 23 مهرماه در مجتمع کوه نور اراک افزود: برپایی نمایشگاه دستاوردهای قرانی ، برپایی 25 محفل انس با قران و 15 کرسی تلاوت از جمله برنامه های جانبی این دوره از مسابقات سراسری است.

وی افزود: رونمایی از کتاب زندگینامه 63 شهید قرآنی این استان با عنوان" سوره های لاله های سرخ" و چاپ و توزیع 15 هزار جلد قرآن کریم و توزیع آنها در بین مساجد، حسینیه ها و تکایای نقاط مختلف استان تا پایان سال هم جزو برنامه های جنبی این دوره از مسابقات است.اشتـراک در شبـکه های اجتمـاعی

 

       
 
    
   
    __   __   __