حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۲ مهر ۱۳۹۷

اخذ مجوز ایجاد دانشکده طب سنتی در استان مرکزی - نمایش محتوای خبر

 

 

اخذ مجوز ایجاد دانشکده طب سنتی در استان مرکزی

شناسه : 345964578

اخذ مجوز ایجاد دانشکده طب سنتی در استان مرکزی

اخذ مجوز ایجاد دانشکده طب سنتی در استان مرکزی

رئیس علوم پزشکی استان مرکزی از اخذ مجوز ایجاد دانشکده طب سنتی در استان خبر داد.  

 

حسن طاهر احمدی در نشست کمیته سلامت استان اظهار کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته مجوز ایجاد دانشکده طب سنتی در استان اخذ و امسال ۲ دستیار برای تربیت متخصص این طب به کار گرفته خواهد شد.

وی گفت: طب سنتی باید تحت عنوان طب سنتی علمی در کشور ایجاد شود و از حضور افراد غیرمتخصص در این رشته جلوگیری شود، افراد غیرمتخصص از این طب سوءاستفاده می‌کنند و باعث بروز مشکلات جدی برای مراجعه‌کنندگان می‌شوند.

رئیس علوم پزشکی استان مرکزی ادامه داد: متأسفانه روز به روز به تعداد طب سنتی غیرعلمی اضافه می‌شود و این افراد به‌طور قارچ گونه در کشور و استان مرکزی در حال فعالیت می‌باشند.

طاهراحمدی افزود: فرهنگ‌سازی یکی از اقدامات مؤثر در این رابطه است که باید از طریق صداوسیما و مطبوعات پیگیری شود.

وی عنوان کرد: امیدواریم دانشگاه علوم پزشکی بتواند در کنار تعزیرات و بازرسان با این افراد برخورد و آنها را شناسایی کنند و جلوی فعالیت آنها گرفته شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی در ادامه با بیان اینکه عرضه داروها در عطاری‌ها باید با نظارت انجام شد، خاطرنشان کرد: بعضی از عطاری‌ها متأسفانه رعایت مسائل علمی نمی‌کنند و اقدام به فروش داروهای غیرمجاز می‌کنند، گاهاً مشاهده شده برخی عطاری‌ها حتی نسخه هم می‌نویسند.

طاهر احمدی اظهار داشت: فرهنگ‌سازی در حوزه طب سنتی باید مدنظر مسئولان مربوطه قرار گیرد و با افرادی که تجربه کار سنتی و تخصص آن را ندارد، برخورد شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: مسایل بهداشتی کشتارگاه با توجه به شیوع بیماری تب کریمه کنگو در کشور بیشتر مورد توجه قرار گیرد، تمهیداتی در این رابطه اتخاذ شده و نظارت‌ها نیز افزایش یافته است و امیدواریم هرچه سریع‌تر کشتارگاه‌ها خود را از حالت سنتی به علمی و مکانیزه تبدیل شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی ادامه داد: ساخت فاز اول بیمارستان ۶۱۷ تختخوابی در استان در دست اقدام است و در همین رابطه ۱۲ هکتار زمین برای این بیمارستان در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفت که عملیات ساخت آن با مشارکت کره در آینده نزدیک آغاز خواهد شد.

طاهر احمدی عنوان کرد: در رابطه با مسائل مربوط به تب کریمه کنگو نظارت‌ها بیشتر شود که خوشبختانه هیچ موردی از این بیماری دیده نشده است.

وی افزود: مشکلات جدی در کشتارگاه‌های استان وجود دارد که خطراتی را برای مردم ایجاد می‌کنند، وضع کشتارگاه‌ها هنوز تا رسیدن به ایده آل مطلوب فاصله زیادی دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی بیان داشت: در سفر دولت به استان مقرر شد سال ۹۵ 40 میلیارد تومان و در سال جاری نیز ۴۰ میلیارد تومان برای ساخت فاز اول بیمارستان ولیعصر اراک اختصاص یابد که اگر این منابع تحقق پیدا کند امیدواریم تا پایان سال فاز نخست این بیمارستان افتتاح شود.

طاهر احمدی اعلام کرد: با سفر وزیر بهداشت به استان مرکزی چندین طرح بهداشتی و درمانی افتتاح شد و قول‌هایی نیز برای ساخت هر چه سریع‌تر بیمارستان ولیعصر داده شد.

به گفته وی در این سفر همچنین مقرر شد به منظور تکمیل بیمارستان آیت‌الله خوانساری ۵ میلیارد تومان اوراق مشارکتی واگذار شد و این بیمارستان ساخته شود.

وی گفت: بیمارستان شهرستان خنداب نیز در حال پیگیری است و عمده تجهیزات آن آماده شده است، همچنین بیمارستان فرمهین نیز در آینده نزدیک مجهزتر خواهد شد.