رونق تولید ملی | دوشنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

اختصاص 54 میلیارد ریال به تقویت زیر ساخت صنعتی استان مرکزی - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص 54 میلیارد ریال به تقویت زیر ساخت صنعتی استان مرکزی

شناسه : 356620945

اختصاص 54 میلیارد ریال به تقویت زیر ساخت صنعتی استان مرکزی

اختصاص 54 میلیارد ریال به تقویت زیر ساخت صنعتی استان مرکزی

 

54 میلیارد ریال امسال برای توسعه و تقویت زیر ساخت های شهرک و نواحی صنعتی استان مرکزی تخصیص یافته است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛  مدیرعامل شرکت شهرک های استان مرکزی گفت: 54 میلیارد ریال در سال جاری برای توسعه و تقویت زیر ساخت های شهرک و نواحی صنعتی استان تخصیص یافته و در حال هزینه است.

 آمره با اعلام این خبر افزود: زیرسازی،آسفالت، تامین آب، برق، گاز و تصفیه خانه فاضلاب در شهرک های صنعتی استان از طرح های مهم در حال اجرا است.

او گفت: مرحله دوم تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی خمین یکی از این طرح های مهم است که برای آن 40 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است.

مدیرعامل شرکت شهرک های استان مرکزی گفت: قرارداد این طرح منعقد شده و عملیات اجرایی آن 50 درصد پیشرفت دارد.

آمره افزود: 50 هکتار زمین در سال جاری برای ایجاد واحدهای صنعتی و تولیدی در شهرک های صنعتی استان واگذار شده که این میزان زمین واگذار شده با توجه به شرایط موجود نسبت به سال گذشته از رشد نسبی برخوردار است و امید می رود که استقبال تاپایان سال برای خرید زمین و سرمایه گذاری همچنان افزایش یابد.

استان مرکزی به دلیل موقعیت جغرافیایی و در مسیر مرکز کشور قرار دارد واستقبال برای سرمایه گذاری در آن مطلوب است که استقبال در شهرستان های ساوه و زرندیه بیشتر از سایر مناطق استان است.
زیر ساخت های لازم برای افزایش سرمایه گذاری در شهرک ها و نواحی صنعتی فراهم است و تلاش می شود با جبران برخی کمبودها سرمایه گذاران با اطمینان در این مناطق مستقر شوند.
 34 شهرک و نواحی صنعتی در استان مرکزی مصوب شده و 32 شهرک و نواحی صنعتی نیز در حال واگذاری است.

وی، وسعت شهرک و نواحی صنعتی  استان مرکزی را 12 هزار و 300 هکتار عنوان کرد و افزود: پنج هزارو 200 هکتار آن زیرساخت های اولیه در آن ایجاد شده و از این میزان 2هزار و 19 هکتار آن به صنعتگران واگذار شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک های استان مرکزی تعداد واحدهای صنعتی مستقر در شهرک های صنعتی استان را 2 هزار و 700 واحد و تعداد پروانه های بهره برداری را هزار و 700 پروانه بیان کرد.