جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

اختصاص آب پساب شهر محلات به دهکده گل و گیاه محلات - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص آب پساب شهر محلات به دهکده گل و گیاه محلات

اختصاص آب پساب شهر محلات به دهکده گل و گیاه محلات

اختصاص آب پساب شهر محلات به دهکده گل و گیاه محلات

فرماندار شهرستان محلات از اختصاص آب پساب شهر محلات به دهکده گل و گیاه این شهر به میزان 30 لیتر در ثانیه خبر داد.

سید احمد سجادی در نشست بررسی مسائل و مشکلات مربوط به تامین آب مورد نیاز دهکده گل و گیاه شهرستان محلات که با حضور نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار، مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی، مدیرعامل آب منطقه‌ای، معاون سازمان جهاد کشاورزی، معاون سازمان محیط زیست و برخی مسئولان، کشاورزان و گلخانه داران محلاتی برگزار شد، اظهار داشت: در سنوات گذشته آب مورد نیاز دهکده گل و گیاه محلات از آب ذخیره شده در پشت سدها تامین می‌شده است.

وی ادامه داد: هم‌اکنون به دلیل وقوع خشکسالی و کاهش میزان بارندگی‌ها در سال‌های اخیر گلخانه‌داران این شهرستان با مشکل تامین آب مواجه شدند که با توجه به  این مشکل تامین منابع آب پایدار  در دستور کار مسئولان قرار گرفته است.

سجادی تصریح کرد: با بررسی‌های انجام شده چند گزینه در دستور کار قرار گرفت که یکی از این گزینه‌ها انتقال آب از سد کوچری بود که در این زمینه رایزنی‌هایی با مسئولان قم صورت گرفت و منجر به این شد که از آب تصفیه شهر مقداری به محلات تخصیص یابد که در مواقع اضطراری مورد استفاده قرار گیرد که از قیمت بالایی برخوردار بود، به همین دلیل مقرر شد از آب پساب 30 لیتر در ثانیه به دهکده اختصاص یابد که این مسئله تصویب و مورد تایید قرار گرفت.

فرماندار شهرستان محلات گفت: قرارداد مربوط به این آب در دو بخش حق انشعاب و آب بها با نازل‌ترین قیمت به زودی منعقد خواهد شد.

سجادی ادامه داد: به منظور حل مشکلات اراضی که در حوزه راه و شهرسازی واقع شده‌اند لازم است جلسه‌ای در استانداری تشکیل و در این زمینه تصمیم‌گیری شود.

وی همچنین از آمادگی بانک کارآفرینی امید برای پرداخت تسهیلات به گلخانه‌داران به منظور حل مشکل آب خبر داد.