سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

اختر پنجم - نمایش محتوای صدا

 

 

اختر پنجم

Loading the player...

 

اختر پنجم عنوان ویژه برنامه ولادت پنجمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، حضرت امام محمد باقر علیه السلام است که در روز جمعه 17 اسفند از صدای مرکز استان مرکزی پخش می شود.

آسمان شب اول رجب ، در انتظار طلوع ستاره درخشان دیگری است. ستارگان به دنیا آمدن گوهر تابناک و گران بهایی را لحظه شماری می کنند. ستاره ای از ستارگان ولایت، ستاره ای پاک، که تاریکیِ ابرهای پلیدی را خواهد شکافت و زمین و زمینیان را از درخشش خود بهره مند خواهد کرد.

ولادت امام باقر علیه السلام در نخستین روز از ماه رجب سال ۵۷ در مدینه اتفاق افتاد. مادرش فاطمه دختر امام حسن مجتبی علیه السلام و پدرش امام زین العابدین علیه السلام است. بنابراین، نسبت آن حضرت از طرف مادر به امام حسن علیه السلام و از سوی پدر به امام حسین علیه السلام می رسد.

مشهورترین لقب آن حضرت «باقرالعلوم» است؛ زیرا دریای دانش را شکافت و اسرار علوم را آشکار ساخت. کنیه آن امام «ابوجعفر» بود. دوران امامتش از سال ۹۵ هجری آغاز و تا سال ۱۱۴ هجری؛ یعنی مدت نوزده سال و چند ماه ادامه داشت.

چشمه جاری شکافنده علم ‏ها در بیابان خشکیده دانش جوشیدن گرفت و جان جویندگان علم و معرفت را از زلال پر برکت خود سیراب ساخت. شیعه نشان افتخار دیگری بر گردن آویخت و بر این پیشوای معصوم خود بالید. ای افتخار شیعه که در ضیافت خانه حوزه‏ها و دانشگاه‏ها سفره تو گسترده است، میلاد مسعودت را گرامی می‏داریم.

 

تاریخ تولید: 1397

تهیه کننده: علیرضا اهوازی

مجری: حمیدرضا یعقوبی

صدابردار: سلیمان عباسی نیا