جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

اختتامیه جشنواره قرآنی گلهای محمدی(ص) وگلهای فاطمی(س) درزرندیه - نمایش محتوای خبر

 

 

اختتامیه جشنواره قرآنی گلهای محمدی(ص) وگلهای فاطمی(س) درزرندیه

اختتامیه جشنواره قرآنی گلهای محمدی(ص) وگلهای فاطمی(س) درزرندیه

اختتامیه جشنواره قرآنی گلهای محمدی(ص) وگلهای فاطمی(س) درزرندیه

مهدی قره‌شیخ‌لو، رئیس سازمان دارالقرآن کریم کشوردر اختتامیه جشنواره قرآنی گلهای محمدی(ص) وگلهای فاطمی(س) شهرستان زرندیه به خبرگزاری صدا و سیما در زرندیه گفت :این چشنواره سال سومی است که در استان مرکزی در حال برگزاری میباشد.

حقیقی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی نیز گفت : امروز نسل نوجوان و جوان و نونهال ما در برنامه های متنوع بخصوص در برنامه های قرانی و حفظ قرائت و نقاشی قرانی و فرهنگی شرکت میکنند و امروز براساس پیشنهاد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی این جشنواره بصورت ملی (کشوری )و به میزبانی استان مرکزی سال اینده در این استان برگزار میشود .

کردی فرماندار شهرستان زرندیه در این جشنواره گفت : برگزاری جشنواره گل های محمدی وگل های فاطمی با ارزش ترین برنامه در شهرستان زرندیه بود که به اجرا درآمد.

محمد کردی افزود: اصلی ترین سرمایه شهرستان زرندیه نیروی انسانی متعهد وتلاشگر است که در زمینه علوم قرآنی به آینده سازان این مرز و بوم آموزه های قرآنی ودینی تعلیم می دهند.

فرماندار زرندیه ادامه داد: باید با پیوند احکام دینی و قرآنی در پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اهتمام داشت و به کشور افتخار کردچرا که در سرزمینی زندگی می کنیم که با ایمان به دین اسلام وتشیع به عنوان کشوری اسلامی وقرآنی در جهان به ویژه جهان اسلام می درخشد

در پایان این مراسم از نفرات برتر با اهدای لوح سپاس تقدیر بعمل آمد

جشنواره گلهای محمدی(ص) وگلهای فاطمی(س) در شهرستان زرندیه از نیمه دوم آذرماه سال 1394 با تعیین دبیر شهرستانی، شناسایی فعالان قرآنی و تشکیل کمیته های فرعی فعالیت خود را آغاز کرد.

طی چندین جلسه توجیهی مسئولین موسسات قرآنی وفعالان قرآنی شهرستان در جریان برگزاری جشنواره در شهرستان قرار گرفته واز اواسط فروردین 1394 مراحل اجرایی جشنواره با تبلیغات واطلاع رسانی و ثبت نام علاقمندان عملا آغاز گردید.

ثبت نام شوندگان که تعداد آنها حدود 550 نفر بود در چهار مرکز قرآنی مورد آموزش قرار گرفته وبرای مرحله مسابقات آماده شدند.

مرحله مسابقات شهرستانی روزهای شنبه(ویژه آقایان) ویکشنبه(ویژه بانوان) مورخ 23 و 24 مردادماه در محل اداره فرهنگ وارشاداسلامی وحسینیه حضرت خدیجه(س)شهر مامونیه برگزار گردید که تعداد88 نفر از شرکت کنندگان حائز امتیاز حدنصاب وشرکت در مرحله استانی جشنواره تشخیص داده شدند که درمراسم اختتامیه، 31 مرداد با اهداء لوح وهدایایی از ایشان تقدیر بعمل آمد.

این مسابقات درهفت گروه سنی از 6 سال تا 17 سال و در رشته های نقاشی، خوشنویسی، حفظ، ترتیل، تحقیق ومفاهیم برگزار گردید.

از برنامه های جنبی این جشنواره برگزاری کارگاه سبک زندگی اسلامی بود که روز پنجشنبه 21 مرداد برای خانواده های قرآن آموزان در شهر زاویه برگزار شده است.

شایان ذکر است برگزیدگان قرائت این جشنواره روز پنجشنبه مورخ4 شهریور در کارگاه تخصصی قرائت که با حضور اساتید مطرح کشوردر شهرستان تفرش برگزار خواهد شد شرکت خواهند کرد و برگزیدگان حفظ هم روز جمعه 5 شهریور در کارگاه تخصصی حفظ که در شهرستان آشتیان برگزار میگردد شرکت خواهند نمود.

مرحله مسابقات استانی هم روزهای شنبه ششم شهریور ودوشنبه هشتم شهیور در شهرستان ساوه برگزار می گردد.