اجرای طرح های عمرانی در کشور با مشارکت قرارگاه خاتم الانبیاء

 

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء : ۲۸۵ طرح عمرانی با مشارکت قرارگاه خاتم الانبیاء در حال اجراست.

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء در مراسم  بهره‌برداری از تقاطع غیر همسطح شهید صیدی اراک ، با حضور معاون رئیس جمهوری افزود : شمار قراردادهای قرارگاه خاتم الانبیاء هر سال ۲ برابر می‌شود که این مهم گام‌ بلندی در راستای ایجاد امید و انگیزه در بین مردم و خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان است.

سردار سعید محمد افزود : ۱۱ طرح عمرانی را قرارگاه خاتم‌الانبیاء در نقاط مختلف استان مرکزی ایجاد کرده که مهمترین آنها طرح آزادراه تهران - ساوه است که زیر بار ترافیک قرار دارد.

وی گفت : چهار تقاطع غیرهمسطح میدان امام حسین(ع)، میدان ورزش، میدان شریعتی و شهید صیدی نیز با اعتباری بالغ بر چهار هزار میلیارد ریال در شهر اراک اجرا شده است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء گفت: تفاهم‌نامه ساخت پنج تقاطع غیرهمسطح امام خمینی(ره)، میدان مقاومت، جاده فراهان، جاده فرودگاه و آرامستان اراک نیز امروز با اعتباری بالغ بر سه هزار میلیارد ریال بین شهرداری اراک و قرارگاه خاتم الانبیاء منعقد می‌شود.

سردار سعید محمد افزود: قرارداد شهرداری اراک با قرارگاه خاتم‌ الانبیاء در خصوص ساخت این طرح‌ها به صورت طرح و برنامه است که بعد از انجام عملیات طراحی عملیات اجرایی آنها آغاز و پیش‌بینی می‌شود ظرف مدت ۳۶ ماه به بهره‌برداری برسد.

وی بیان کرد : آزاد راه اراک - خرم‌آباد نیز به همت این قرارگاه در حال ساخت است که بخشی از آن‌ در آبان ماه امسال بهره‌برداری و در صورت تملک اراضی محدوده اراک - بروجرد، این طرح نیز به زودی محقق می‌شود.

 

 
 

 

 

شهردار کلانشهر اراک هم گفت: تقاطع شهید صیدی چهارمین طرح نیمه‌ تمام مدیریت شهری اراک بود که بیش از ۱۰ سال از آغاز عملیات آن می‌گذشت که با اعتباری بالغ بر چهار هزار میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

شفیعی افزود: وسعت طرح تقاطع غیرهمسطح شهید صیدی ۱۷ هکتار و طول بزرگراه از میدان مقاومت تا ابتدای جاده فراهان ۲ و نیم کیلومتر است.

او عرشه پل‌سازی این تقاطع را ۲۲ متر و بیشترین دهنه پل را نیز ۷۴ متر عنوان کرد و افزود : بیش از پنج هزار تن آرموتوربندی، ۲۶ هزار تن آسفالت و ۲۵ کیلومتر خط‌کشی در این طرح به‌کار رفته و چهار هکتار معارض نیز برای اجرای بهینه این طرح، تملک شده است.

شهردار اراک گفت  : همچنین عملیات اجرایی پنج تقاطع غیرهمسطح میدان مقاومت، جاده فراهان، زیرگذر و تقاطع غیر همسطح جاده فرودگاه با اعتباری بالغ بر سه هزار میلیارد ریال با انعقاد قرارداد با قرارگاه خاتم‌الانبیاء در اراک آغاز می‌شود.

محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی فقیه و سید علی آقازاده استاندار مرکزی، نمایندگان مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی و مدیران کل، خانواده‌های معظم شهدا و اقشار مختلف مردم‌در این آئین حضور داشتند.

حضور در شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان مرکزی، بازدید از عملیات اجرایی تالار مرکزی، کتابخانه مرکزی و دره گردو اراک و دیدار با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، افتتاح مدرسه علمیه خاتم الانبیاء (ع) و آغاز عملیات اجرایی واحدهای مسکونی محرومان از مهمترین برنامه‌های سفر یک روزه معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به اراک است.


دانلود