جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۹

اجرای طرح نور باران قرآن کریم در ساوه - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح نور باران قرآن کریم در ساوه

اجرای طرح نور باران قرآن کریم در ساوه

اجرای طرح نور باران قرآن کریم در ساوه

در اجرای طرح نور باران قران کریم و با مشارکت خیرین، این کتاب آسمانی چاپ و در مناطق محروم توزیع میشود

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان در نشست هماهنگی اجرای طرح نور باران قرآن کریم با اشاره به اینکه اجرای این طرح گامی برای عملیاتی کردن سنت حسنه اهدای قرآن مجید است گفت: استان مرکزی در دو سال متوالی رتبه اول را در اجرای این طرح کسب کرده است.

حجت الاسلام قربانپور افزود: این طرح همزمان با سراسر کشور در استان مرکزی نیز آغاز شده و شهرستان ساوه با مشارکت شهرداری و صاحبان صنایع تعهد کرده است که تا دهه فجر تعداد 12 هزار جلد قرآن کریم چاپ و توزیع کنند.

او افزود:  استان مرکزی در دو سال گذشته نزدیک به 50 هزار جلد قرآن کریم چاپ و توزیع کرده است.
معاون سازمان دارالقرآن کریم کشور هم در این نشست گفت: عدم انجام صحیح دوره‌های آموزشی روخوانی و روانخوانی در مقاطع تحصیلی موجب شده است که دانش آموزان نتوانند پس از گرفتن دیپلم قرآن را به درستی قرائت کنند.

حاجی شریف بیان کرد: بیش از 1200 میلیارد تومان حق التدریس آموزشی معلمین قرآن در وزارت آموزش و پرورش در نظر گرفته می‌شود اما با وجود این میزان تخصیص برای آموزش قرآن باید اذعان کنیم که در امر آموزش قرآن کریم برای دانش آموزان موفق نبوده‌ایم و اگر هم موفقیتی در حوزه قرآن دانش آموزی در کشور اتفاق می‌افتد مشارکت دستگاه‌های دیگر و نهادهای قرآنی است.

وی با اشاره به اجرای طرح نورباران در سراسر کشور از ابتدای سال 93 به منظور مشارکت بخش خصوصی و دولتی برای چاپ قرآن کریم اظهار کرد: در این راستا نیز به خوبی کار را آغاز کردیم اما به دلیل عدم پوشش مطلوب رسانه‌ای موفق به اطلاع‌رسانی بیشتر در سراسر کشور نشدیم.