جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۹

اجرای بیش از ۷۰۰ برنامه فرهنگی در هفته دفاع مقدس - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای بیش از ۷۰۰ برنامه فرهنگی در هفته دفاع مقدس

اجرای بیش از ۷۰۰ برنامه فرهنگی در هفته دفاع مقدس

اجرای بیش از ۷۰۰ برنامه فرهنگی در هفته دفاع مقدس

بیش از ۷۰۰ برنامه فرهنگی در هفته دفاع مقدس در استان مرکزی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ جانشین فرماندهی سپاه روح الله استان در نشست ستاد برگزاری هفته گرامیداشت دفاع مقدس با اعلام این خبر گفت: احیای روحیه انقلابی گری و ترویج فرهنگ ایثارگری مهمترین اهداف این برنامه های است.
سرهنگ گلشن زاده، بازسازی عملیات رمضان در اراک را مهمترین برنامه سپاه روح الله استان برشمرد و افزود: این بازسازی در قالب نمایشگاه دفاع مقدس از 31شهریور ماه به مدت یک هفته در کیلومتر پنج محور اراک - هزاوه در تیپ 71 روح الله انجام می شود.
وی اضافه کرد: رژه نیروهای مسلح، برپایی نمایشگاه هفته دفاع مقدس، تجلیل از پیشکسوتان، رزمندگان، جانبازان و آزادگان دفاع مقدس، برگزاری مسابقه های ورزشی و هنری، اعزام نیروهای بهداشتی و درمانی به مناطق محروم، برپایی ایستگاه های صلواتی، اجرای صبحگاه سراسری دانش آموزی و برگزاری اردوهای سیاحتی، زیارتی و راهیان نور را از دیگر برنامه های اجرایی در هفته گرامیداشت دفاع مقدس در نقاط مختلف استان مرکزی عنوان کرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هم در این نشست گفت: برجسته سازی هویت فرهنگی شهادت باید محور برنامه ها در هفته دفاع مقدس باشد.
فیلی افزود: رزمندگان ایران اسلامی هشت سال در مقابل رژیم بعثی عراق که مورد حمایت 44 کشور قدرتمند جهان بود، ایستادگی کرده و اجازه دست درازی به خاک پاک وطن را ندادند و ارج نهادن به جایگاه ایثار و شهادت در جامعه، کوچکترین رسالتی است که بر عهده آحاد جامعه به خصوص مسئولان و دولتمردان است.
وی با بیان اینکه 28دستگاه اجرایی در برگزاری برنامه های هفته گرامیداشت دفاع مقدس مشارکت دارند، گفت: وظایف هر یک از دستگاه های اجرایی در 10کمیته تخصصی مشخص شده و این دستگاه ها موظف هستند وظایف محوله را به بهترین شکل ممکن انجام دهند.