حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۲ مهر ۱۳۹۷

اثر انگشت جایگزین کارت پرواز می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

اثر انگشت جایگزین کارت پرواز می شود

شناسه : 345678364

اثر انگشت جایگزین کارت پرواز می شود

اثر انگشت جایگزین کارت پرواز می شود

از این به بعد به جای به همراه بردن کارت شناسایی و کارت پرواز به فرودگاه برای سوار شدن به هواپیما تنها می توانید از اثر انگشت خود استفاده کنید.

به گزارش سرویس فضای مجازی خبرگزاری صدا و سیما؛به نقل از یاهونیوز، این ابتکار عمل توسط خطوط هواپیمایی دلتا ایرز در امریکا اجرایی می شود و مسافران با قراردادن دو انگشت میانی خود بر روی یک دستگاه اسکنر می توانند احراز هویت کرده و سوار هواپیما شوند.

با استفاده از این فناوری ابتکاری فرایند طولانی و وقت گیر تهیه چک لیست مسافران حذف شده و به سرعت می توان آنها را برای پرواز آماده کرد.سیستم ابتکاری مورد استفاده دلتا ایرز، مبتنی بر فناوری بیومتریک خاصی است که توسط شرکت کلیر در نیویورک ابداع شده است. 
برای استفاده از این فناوری دلتا ایرز کیوسک های اسکن متعددی را در ۲۲ فرودگاه آمریکا نصب کرده است.اگر چه استفاده از سیستم اسکنر مذکور به تسریع فرایند پرواز و احراز هویت مسافران منجر می شود، اما برخی نگرانی های امنیتی در مورد حفظ حریم شخصی مسافران و امنیت آنها نیز وجود دارد. 
زیرا علاقمندان به استفاده از سیستم یادشده باید گواهینامه خود را اسکن کرده و در اختیار سیستم مذکور قرار دهند و علاوه بر این باید شماره تامین اجتماعیشان را نیز در آن وارد کنند. لذا هک شدن احتمالی سیستم مذکور موجب افشای اطلاعات خصوصی مسافرانی می شود که از پروازهای دلتاایرز استفاده می کنند.
از همین رو نصب و استفاده عملیاتی از این سیستم منوط به صدور تاییدیه اداره امنیت حمل و نقل ایالات متحده آمریکاست.