جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

آبگرم محلات در مسیر توسعه‌ی گردشگری - نمایش محتوای خبر

 

 

آبگرم محلات در مسیر توسعه‌ی گردشگری

آبگرم محلات در مسیر توسعه‌ی گردشگری

آبگرم محلات در مسیر توسعه‌ی گردشگری

منطقه آبگرم محلات از جاذبه‌های گردشگری استان مرکزی محسوب می‌شود که در سه سال اخیر اقدامات مناسبی برای جذب بیشتر گردشگر در آن انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما از اراک؛ آبگرم محلات از جاذبه های گردشگری استان مرکزی در شهرستان محلات است که با وجود سابقه چندین ساله مغفول مانده و تنها در سه سال اخیر توجه مناسبی به این منطقه گردشگری شده است.
ظرفیت گردشگری آبگرم در روستایی به همین نام در 100کیلومتری  اراک و جنوب شرق استان مرکزی قرار دارد که این روزها جنب و جوشی در میان روستائیان برای سرمایه گذاری با آورده شخصی برای ساخت اقامتگاه ایجاد شده است.
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی دلیجان و محلات گفت: تاکنون بیش از 25میلیارد ریال سرمایه گذاری برای راه اندازی یک هتل و حدود 80سوئیت گردشگری در سال جاری توسط بخش خصوصی در منطقه نمونه گردشگری محلات سرمایه گذاری شد.
علی مشهدی افزود: سرمایه گذاران بومی از بخش خصوصی در این منطقه نمونه گردشگری با سیاست های تشویقی روز به روز در حال افزایش است و تا 20میلیارد ریال تسهیلات با بازپرداخت هشت درصدی حمایت می شوند.
وی گفت: این میزان سرمایه گذاری تاکنون منجر به اشتغال مستقیم و  غیرمستقیم 400 نفر شده است و از سویی شاهد مهاجرت معکوس به روستا هستیم.
مشهدی از اختصاص بیش از 40هکتار اراضی این منطقه برای ایجاد اقامتگاه از سوی علاقه مندان نیز خبر داد و گفت: هر سرمایه گذار که بخواهد در این منطقه طرحی را اجرا کند، زمین دولتی در اختیارش قرار می گیرد و تسهیلات بانکی با بازپرداخت تک رقمی عاید آن می شود.
هفت چشمه ی آبگرم در محلات وجود دارد که به دلیل برخورداری از خواص درمانی متعدد از گذشته های دور مورد توجه مردم بوده و استحمام در آب این چشمه ها موجب سلامتی جسم و جان می شود.
مشهدی با اشاره به اینکه سالانه بیش از 100هزار نفر از جاذبه های گردشگری محلات دیدن می کنند ، ادامه داد: آبگرم محلات در کریدور باستانی و تاریخی شهرستان محلات و شهرهای اطراف قرار دارد و از این رو توسعه آن، توسعه چند منطقه ی گردشگری را در پی دارد.
آبگرم محلات تا حدودی جایی شبیه منطقه گردشگری سرعین در استان اردبیل است با این تفاوت که باید همچنان به آن توجه شود تا به منطقه ی مقبول گردشگران تبدیل شود چنانکه برخی گردشگران از روند پذیرایی ناراضی هستند.