جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۹

«خورشید طوس» - نمایش محتوای صدا

 

 

«خورشید طوس»

 

تهیه کننده: سپیده نوری

گوینده: روشنک رودیان

صدابردار: مجید خدادادی

نویسنده: فائزه امینی

گزارشگران: نگین عباسیان-امیدکریمی

ویژه برنامه زنده "خورشید طوس" یکشنبه 23 تیرماه به مناسبت میلاد خجسته امام رضا علیه السلام از ساعت 10 به مدت 60 دقیقه تقدیم شنوندگان رادیو آفتاب می شود.

در اين برنامه كه با عنوان «خورشيد طوس» پخش خواهد شد،  سعی شده تا ضمن ضمن فضاسازی شاد معنوی، سیره امام رضا علیه السلام و همچنین دوران امامت ایشان از نظر سیاسی، اجتماعی و دینی مورد بررسی قرار گیرد و با توجه به اینکه دوران امامت حضرت از نظر انحرافات مذهبی بسیار حساس بوده است در بحث کارشناسی این موضوع پیگیری شود.

مروری بر فضائل اخلاقی، معنوی، و سیره و روش امام رضاعلیه السلام، جلوه‌های بركت حضرت رضا(ع) و ثواب زيارت ایشان، تبیین ولی عهدی و جایگاه رفیع امام رضا علیه السلام ، همچنین معرفی فرقه های انحرافی آن دوران از دیگر محورهای این برنامه است که 23 تیرماه بطور زنده پخش می شود

صدای مرکز شبکه آفتاب ویژه برنامه «خورشید طوس » را در روز شنبه 23 تیرماه ساعت 10 تا 11 صبح به صورت زنده و مستقیم تقدیم شنوندگان خواهد کرد. این برنامه شامل بخش های کارشناسی، مولودی خوانی در رسای این امام همام، ارتباط زنده با مشهد مقدس، نمایش و نیز گزارش مردمی می باشد.

حضرت امام رضا عليه السلام شب جمعه يازدهم ذى القعده در سال 148 هجرى در مدينه طيّبه به دنيا آمد، پدر بزرگوار آن حضرت امام هفتم موسى بن جعفر عليه السلام بود و مادر آن حضرت خانمى بود به نام امّ البنين يا تكتم يا نجمه كه هر سه اسم در تاريخ آمده است.

 

سال تولید: 1398